ventilator mecanic coronavirus
Vești bune de la Timișoara! Ventilatorul mecanic creat acolo cu ajutorul unei imprimante 3D va ajunge miercuri la Secția de terapie intensivă a Spitalului Județean, unde va fi testat și de medici. Aparatul a trecut deja un prim test de funcționare.

