Trupe suplimentare în zonele calamitate din Spania. Forțele de intervenție caută victime în mormanele de mașini

Guvernul spaniol anunţă că va trimite trupe suplimentare în regiunile calamitate din estul ţării afectate de ploi şi inundaţii. În zonă sunt deja 1.700 de militari care ajută la înlăturarea urmărilor celei mai mari catastrofe din istoria modernă a Spaniei. Au murit cel puţin 211 oameni, iar alte sute de persoane sunt date dispărute. Atenție, sunt imagini şi informaţii care vă pot afecta emoţional!

Ultima Oră

Cele mai citite