vaccinare angajati
Pas important pentru revenirea la normalitate! Guvernul le permite companiilor să aibă propriile cabinete unde să fie vaccinaţi angajaţii. Unele firme au şi amenajat cabinetele. Mai aşteaptă doar medicii şi serurile, care vor veni cu aprobarea DSP. Există chiar perspectiva ca restaurantele şi hotelurile să poată funcţiona indiferent de rata de îmbolnăvire, cu condiţia ca majoritatea sau chiar toţi angajaţii să fie vaccinaţi.

