Ultimul weekend de vacanţă pe litoral de care au profitat puținii turiști sosiți pe malul mării

Este ultimul weekend de vacanţă pe litoral. Turiştii nu se mai dau duşi de pe plaje, mai ales că vremea a fost perfectă, ca într-o vară nu prea fierbinte. Cum anul şcolar stă să înceapă, cei care au copii încearcă să profite la maximum. Începutul săptămânii va goli litoralul nu doar de turişti, ci şi de tinerii angajaţi hotelieri care se întorc la şcoală.

Ultimele zile de vacanță la mare, cu vânt și steag roșu. Salvamarii au avut multe intervenții periculoase

Sunt ultimele zile de vacanță pe litoral, mai ales pentru copii, care se vor întoarce la școală de luni. Plajele sunt tot mai goale de la o zi la alta, însă puținii turiști rămași la mare continuă să ignore steagul roșu și intră în marea agitată. 18 oameni care nu au ținut cont de avertismentele salvamarilor și-au pierdut viața, înecați, numai în acest sezon.

Ultima zi de vacanță, la mare

Distracție și emoții în ultima zi de vacanță pentru elevii din toată ţara. Cei mai fericiţi sunt copiii care locuiesc la malul mării, pentru că se pot bucura de soare şi plajă chiar şi în ultima zi înainte de şcoală. Totuşi, pe chipurile lor se putea citi regretul că de mâine vor înlocui jocurile cu teme şi teste.

Ultima Oră

Cele mai citite