urs tranchilizat
Populaţia din Ploiești a primit azi noapte un nou mesaj RO ALERT, din cauza unui urs apărut pe aceeași stradă unde fusese zărit și cu o noapte în urmă. Animalul a fost tranchilizat, dar a reușit să scape, apoi s-a făcut nevăzut într-un lan de porumb. Autoritățile au montat o cușcă cu hrană și speră să captureze ursul pentru a-l reloca într-o zonă muntoasă.

