Mai mulţi urşi vor fi împuşcaţi zilele următoare. Sunt exemplare periculoase, care au atacat oameni şi au provocat pagube în gospodării. Pentru cinci dintre ei, Ministerul Mediului a emis deja ordine de derogare. Pentru alţi şase se vor semna curând actele. Săptămâna trecută, doi dintre urşii care au semanat teroare la Comarnic şi Rucăr au fost deja eliminaţi.