Psihologii Universității Babeș-Bolyai Cluj-Napoca acordă consultații telefonice gratuite vârstnicilor, în contextul pandemiei de coronavirus și al izolării la domiciliu. Ei îi încurajează pe bătrâni să vadă situația realist, ca fiind una neplăcută, dar nu este cea mai rea posibilă.