Turiști recuperați de pe munte, după ce au fost fugăriți de un urs
Interventie dificilă în Munții Făgăraș pentru recuperarea a doi turiști. Salvamontiștii argeșeni au căutat un bărbat de 33 de ani din Brașov și o femeie de 27 ani din Caraș-Severin. Aceștia s-au abătut de la potecă la întoarcerea de la Lacul Călțun pentru ca au fost fugăriți de un urs.
4 August 2025, 12:42 (actualizat 4 August 2025, 12:44)