turiști bucegi
Misiune contra cronometru în Munții Bucegi. Salvamontiștii au plecat pe urmele a cinci turiști germani rămași blocați în partea superioară a Văii Jepilor.
Operațiune de salvare în Bucegi, după ce doi turiști s-au rătăcit. Salvamontiștii avertizează că sunt pericole, din cauza dezghețului
A fost alertă în munţii Bucegi. Salvamontiştii şi jandarmii montani au intervenit pentru recuperarea a doi turişti care au pornit pe un traseu interzis. Operaţiunea dificilă de salvare s-a finalizat cu bine după 3 ore. Nimeni nu a fost rănit. Salvamontiştii avertizează că, în această perioadă, stratul de zăpadă e destul de mare şi instabil pe văile muntelui, iar o drumeţie în zonele nemarcate poate însemna un pericol mortal.

