Românii rămân prudenți în privința destinațiilor turistice externe

Agențiile și tour-operatorii speră însă ca după 1 iulie călătoriile peste graniță să se regăsească în planurile de vacanță ale cât mai multor clienți. Condițiile de deplasare vor fi stricte, iar măsurile de siguranță, obligatorii. În Spania, de exemplu, accesul pe plaja din Barcelona se face doar cu programare. 

Primii turiști străini au sosit deja în Italia

După o lungă perioadă de izolare și restricții ridicate gradual, Italia și-a redeschis granițele pentru turiștii europeni. Este un nou pas spre normalizare şi relansare a turismului. Este un semn că viața revine la viață, așa cum au spus oficiali din Peninsulă. Luiza Dinică, jurnalist Radio Torino Internațional, este alături de noi și ne ajută să înțelegem mai bine ce se întâmplă acolo. Ce este important de aflat dacă vrem să călătorim în Italia.

Ultima Oră

Cele mai citite