Olaf Scholz, după reuniunea trilaterală cu Maia Sandu și Klaus Iohannis: Sprijinim Moldova cu tot ce putem pentru a se apăra de încercările Rusiei de destabilizare. Iohannis: Vom continua să fim ferm și neabătut alături de Chișinău

Președintele Klaus Iohannis a găzduit luni la Palatul Cotroceni o reuniune trilaterală la care a avut discuții cu preşedinta Republicii Moldova, Maia Sandu, şi cu cancelarul Germaniei, Olaf Scholz. La finalul reuniunii, cei trei oficiali au făcut declarații comune de presă.

Ultima Oră

Cele mai citite