Un elev de la școala militară de la Boboc a murit, în noaptea de miercuri spre joi, într-un accident de circulație. Trei colegi de-ai săi au fost răniți grav, iar unul a fost adus cu elicopterul la Spitalul Floreasca din Capitală. În fața bazei, șoferul a pierdut controlul mașinii și s-a oprit într-un copac.