Primarul general al Capitalei, Nicuşor Dan, a declarat marţi că îşi doreşte să dea în folosinţă, cel mai probabil anul viitor, o nouă linie de tren metropolitan - Gara de Nord - Pipera - Gara Obor.
Primarul general al Capitalei, Nicuşor Dan, a pledat, miercuri, pentru realizarea trenului metropolitan, arătând că este vorba despre un "proiect ambiţios", dar care îşi propune să rezolve o problemă de structură, nu una punctuală.