Piața imobiliară a dat semne de revenire în august 2022 față de luna precedentă totuși, față de aceeași perioadă a anului trecut, numărul caselor, terenurilor și apartamentelor vândute este cu aproape 4.000 de tranzacții mai mic.
Platforma IMGB, fosta mândrie a industriei Capitalei din perioada comunistă, a fost cumpărată de SIF Banat de la firma sud-coreeană care deținea compania.