Dinamo a anunţat transferurile lui Alexander David Gonzalez şi Isma Lopez. În Ştefan cel Mare au mai ajuns vara asta Achim, Gol şi Nemec, iar Contra îi mai vrea şi pe Anton, Manea şi de Lucas. Noua conducere de la Dinamo nu se opreşte din adus jucători.