Bucureștiul și 17 județe, sub Cod galben de ploi până vineri seară

Dobrogea, cea mai mare parte a Munteniei, sud-estul Transilvaniei, sud-vestul Moldovei, precum şi zona Carpaţilor Orientali se află joi sub Cod galben de ploi. Atenţionarea emisă de Administraţia Naţională de Meteorologie vizează 17 judeţe, respectiv Suceava, Harghita, Neamţ, Bacău, Covasna, Braşov, Argeş, Dâmboviţa, Prahova, Buzău, Vrancea, Brăila, Ialomiţa, Călăraşi, Giurgiu, Tulcea, Constanţa şi municipiul Bucureşti.

Ultima Oră

Cele mai citite