toaletă
Sunt sigur că vor exista multe glume atunci când mass-media şi publicul larg vor afla că ONU a desemnat o Zi Mondială a Toaletelor - afirma diplomatul singaporez Mark Neo, la propunerea căruia a fost instituită această zi. Marcată în 19 noiembrie, Ziua Mondială a toaletelor atrage atenţia felului în care sanitaţia, sau lipsa acesteia, are impact asupra sănătăţii şi demnităţii oamenilor, precum şi asupra mediului.
2.400 de școli din țară au grupul sanitar în curte. Cele mai multe sunt în județele Vaslui, Suceava, Botoşani și Iaşi
Pe lângă multe alte probleme cu care se confruntă învățământul romănesc, una e la vedere! 2400 de școli au toalete în curte! Ministerul Educaţiei s-a încumetat să le numere. Cele mai multe sunt în județele Vaslui, Suceava, Botoşani și Iaşi.
- 1
- 2

