Spania: Guvernul vrea să interzică telefoanele mobile în şcoli şi licee
Guvernul spaniol vrea să interzică telefoanele mobile în şcoli, colegii şi licee în faţa "preocupărilor" pe care acestea le suscită în rândul unei părţi unor familii şi profesori, a anunţat miercuri executivul, notează AFP.
14 December 2023, 07:37