Directorul Organizaţiei Mondiale a Sănătăţii (OMS), Tedros Adhanom Ghebreyesus, a revenit luni la lucru la Geneva, după ce a stat în izolare în urma expunerii la noul coronavirus. Oficialul a declarat că nu consideră necesar un test, relatează Reuters, preluată de Agerpres.