S-a împlinit visul regizoarei Chris Simion Mercurian. A fost pusă prima cărămidă la Teatrul Independent "Griviţa 53"

După o campanie şi nenumărate demersuri care durează de mai bine de şase ani, regizoarea Chris Simion Mercurian şi-a văzut visul împlinit: a început construcţia Teatrului Independent "Griviţa 53". La turnarea primei bucăţi din temelie au participat personalităţi care au susţinut acest proiect, artişti care vor juca pe scenele ce vor fi ridicate aici, ministrul Culturii şi doi viceprimari ai Bucureştiului. Teatrul Griviţa 53 îşi va deschide porţile anul viitor, în luna aprilie. 

#TuFaciSarbatoarea | Regizoarea Chris Simion-Mercurian, învingătoarea care vrea să ne lase moştenire un teatru

Spune că Dumnezeu i-a dat boala în dar să descopere cât este de puternică şi frumoasă. A învins cancerul mamar în timp ce a regizat spectacole, a scris cărţi pentru a da curaj femeilor care trec prin acelaşi calvar şi s-a decis să construiască de la 0 un teatru. Regizoarea Chris Simion-Mercurian trăieşte şi valorifică la maximum viaţa. Vrea să lase în urma ei teatrul Griviţa 53 şi pentru aceasta poartă în poşetă cărămizi pe care le vinde sau le dăruieşte ca să adune banii necesari.

Ultima Oră

Cele mai citite