A început Târgul de Purici, la Bistrița. Cu banii strânși se va face un adăpost pentru victimele violenței în familie

La Bistrița a început Târgul de Purici, în care se pun în vânzare obiecte vechi, donate. Cu banii strânși, o organizație neguvernamentală va construi un adăpost pentru victimele violenței în familie. Chiar de la prima oră, târgul s-a umplut de cumpărători. Unii sunt atrași de prețurile mici, alții de emoția pe care le-o dau lucrurile vechi.

Ultima Oră

Cele mai citite