Invazie de țânțari în Capitală. Compania municipală Eco Igienizare va începe dezinsecția săptămâna viitoare
Invazie de ţânţari în Capitală, după ploi. Medicii avertizează că există riscul transmiterii virusului West Nile, de la care se face encefalită. Compania municipală abia a semnat contractul pentru dezinsecţie şi, în acest weekend, face teste. Dacă nu plouă, săptămâna viitoare va începe o amplă acţiune anti-ţânţari.
15 June 2019, 17:15