O tânără aflată în maşina a ajuns la spital, după ce un conducător auto din Argeş nu a mai putut stăpâni autoturismul şi a intrat într-un cap de pod din comună argeşeană Valea Mare Pravăţ.
Un grav accident rutier s-a produs în județul Constanța. O șoferiță tânără a întrat cu mașina într-un stâlp, după ce a ferit mașina de impactul cu un câine vagabond. În urma coliziunii, prietenul ei, aflat pe scaunul din dreapta, a murit. Fata este la spital, în stare gravă.