Anunțul a fost făcut de ministrul Afacerilor Interne, Lucian Bode. Oficialul a anunțat că cetățeanul afgan a fost prins în urma colaborării dintre politiştii români și cei europeni.
Polițiștii din Capitală au prins un suspect în cazul bancomatului aruncat în aer anul trecut în sectorul 3. Este vorba de un bărbat de 37 de ani, care, potrivit polițiștilor, ar fi implicat într-un eveniment similar în Brăila.