Copiii, ținta mesajelor vulgare de pe internet. Poliția va avea cel mai performant sistem de criminalistică informatică

Pandemia ne-a făcut copiii și mai vulnerabili în fața pericolelor de pe internet. Conectați tot mai mult la viața virtuală, minorii ajung să comunice ușor cu persoane necunoscute. Statisticele sunt alarmante! În unul din 3 cazuri, copiii primesc mesaje vulgare și puțini sunt cei care cer ajutorul părinților în astfel de cazuri. Ca să-i găsească pe prădătorii sexuali online, autoritățile vor să doteze poliția cu un sistem informatic performant.

Ultima Oră

Cele mai citite