staţie nouă de metrou
Bucureștiul mai are o stație de metrou - Tudor Arghezi - care a fost construită la suprafață de Primăria Sectorului 4, cu bani europeni: 50 de milioane de euro. Lucrările au fost terminate de curând, iar investiția a fost preluată de Metrorex. Stația ar urma să fie dată în funcțiune la anul, în aprilie, după ce se fac toate probele necesare și după ce se face recepția lucrărilor.
Proiectul noii staţii de metrou de pe Şoseaua Berceni - scos la licitaţie de Primăria Sectorului 4
Anunţul privind "Elaborare Proiect Tehnic şi execuţie lucrări pentru edificarea unei staţii de metrou la nivel suprateran situată între staţia de metrou Berceni şi Şoseaua de Centură" a fost publicat în noul sistem de achiziţii publice - SICAP, a anunţat Primăria Sectorului 4, conform Agerpres.

