Noapte de groază pentru pacienții de la Spitalul Judeţean de Urgenţă "Mavromati" din Botoşani. Mai multe saloane au fost inundate în urma unei avarii la reţeaua de apă.
Cel mai mare şi important spital din judeţul Botoşani a devenit focar de Covid-19. Sunt zeci de cadre medicale infectate, însă până acum se pare că niciun pacient.