spitalul de psihiatrie săpoca
Ministerul Sănătății a fost informat că una dintre victimele agresiunii de la Spitalul Sapoca a decedat. Bărbatul era internat la Spitalul Clinic de Urgență Sf. Pantelimon. Numărul deceselor se ridică, astfel, la șapte.
Anchetă la Spitalul de Psihiatrie Săpoca, după ce doi bolnavi au evadat. Fugarii au fost prinși după câteva ore
Alertă maximă vineri noaptea la Spitalul de Psihiatrie Săpoca. Autorităţile au organizat filtre în tot judeţul Buzău: doi bolnavi periculoşi au reușit să evadeze chiar de lângă instructorul însărcinat cu paza lor. După câteva ore de căutări poliţiştii i-au prins pe fugari la aproape 6 kilometri de spital.

