Focar de COVID în cel mai mare spital de psihiatrie din țară, Săpoca, și la un centru de asistență socială din Olt

În cel mai mare spital de psihiatrie și măsuri de siguranță din țară, Săpoca din județul Buzău, sunt peste 50 de cazuri de covid. Sunt pacienți, dar și cadre medicale din secția exterioară Ojasca. De vină, spune conducerea, este supraaglomerarea. Și în Olt un al doilea focar mare de infectări este la Centrul de Îngrijire și Asistență Socială de la Cezieni, unde aproape toți asistații s-au infectat, plus o parte din personal.

Ultima Oră

Cele mai citite