Milioane de spanioli au ieşit în stradă în cea de-a 10 zi de proteste faţă de amnistie

Milioane de spanioli au ieşit în stradă în cea de-a 10 zi de proteste faţă de amnistie. În toate capitalele de provincii s-a citit acelaşi manifest în faţa oamenilor, la cel mai mare protest de până acum organizat de opoziţie. Premierul Pedro Sanchez este acuzat că îşi vinde ţara pentru cele 7 voturi ale separatiştilor catalani, de care are nevoie pentru a obţine un nou mandat. În această seară sunt anunţate noi proteste.

Ultima Oră

Cele mai citite