Polițiștii din Galați au depistat, din nou, în trafic două autoutilitare care transportau persoane fără să aibă autorizație. Într-una dintre mașini erau 40 de persoane, iar în cealaltă șapte.
Șoferii care se consideră nedreptățiți ar putea deschide proces la judecătoria de domiciliu. Acum, sunt obligați să depună contestațiile la instanțele din zona în care au fost penalizați de polițiști. Ceea ce însemnă, de multe ori, cheltuieli și timp pierdut pe drumuri.