Un bărbat din localitatea Dârjiu, județul Harghita, care conducea băut un microbuz şcolar și a intrat într-o mașină parcată pe marginea drumului s-a ales cu dosar penal.
Gest de inconștiență greu de imaginat al unui șofer de microbuz școlar din Caraș-Severin. Bărbatul în vârstă de 37 de ani a fost prins băut la volan, în timp ce transporta elevi de la şcoală către casă.
Pericol pentru elevii unei școli din județul Buzău. Șoferul microbuzului care îi transporta la cursuri s-a urcat băut la volan. Din fericire, a fost oprit de polițiști înainte să se întâmple o tragedie. Bărbatul este cercetat penal și are permisul suspendat.