Un băiat de 15 ani din Satu Mare care consumase droguri s-a răsturnat cu mașina tatălui său după ce s-a filmat cum conducea cu 180 de km/h

Teribilismul și inconștiența unui adolescent aflat sub influența drogurilor puteau să ducă la o adevărată tragedie, în Satu Mare. Adolescentul s-a răsturnat cu mașina pe care o conducea, având alți trei prieteni cu el. Nu înainte să se filmeze când gonea cu 180 de kilometri pe oră. Detalii despre acest caz revoltător ne aduce Mădălina Vlăsceanu.

Zeci de permise de conducere ridicate într-o singură noapte în Capitală. Cei mai mulți șoferi băuseră alcool înainte de a se urca la volan. Doi consumaseră droguri

Străzile Capitalei au fost împânzite de polițiști în noaptea de sâmbătă spre duminică. În vizorul agenților de la Rutieră s-au aflat șoferii drogați sau băuți. Mai bine de 30 dintre cei verificați au rămas fără permise, cei mai mulți pentru că au condus autovehiculele sub influența alcoolului. Doi șoferi consumaseră și substanțe psihoactive.

Ultima Oră

Cele mai citite