sobolani bucuresti
Caz ieșit din comun în Capitală. Un tânăr a fost mușcat de un șobolan chiar în centrul orașului și a ajuns la spital pentru tratament. Pe străzi, gunoaiele zac și acum neridicate, iar oamenii se plâng că sunt șobolani peste tot. Primarul Bucureștiului consideră cazul drept unul izolat și spune că nu sunt mai multe rozătoare ca în anii trecuți.
Șobolanii s-au înmulțit în București. Cum s-a rezolvat problema în Madrid, Paris și Bruxelles
Șobolanii s-au înmulţit îngrozitor în Capitală. Pot fi văzuţi nu doar în apropierea tomberoanelor şi subsolurilor, ci şi pe străzi sau în parcuri. Medicii avertizează că dacă fenomenul nu este controlat, aceștia pot transmite boli grave. Şi asta în timp ce autorităţile nu au mai făcut deratizări de doi ani.

