Slobozia
Municipiul Slobozia este deja în carantină de o zi. Timp de două săptămâni, locuitorii trebuie să respecte reguli stricte, după ce oraşul a ajuns la o rată de 7,46 infectări la mia de locuitori. Nimeni nu are voie să iasă din localitate şi nici să intre fără un motiv bine întemeiat.
Slobozia intră în carantină de la miezul nopții. Rata de incidență a crescut de trei ori în ultimele 10 zile
Carantina a fost soluția pentru aproape 50 de mii oameni din municipiul Slobozia, județul Ialomița! Numai așa poate fi oprită răspândirea virusului care a îmbolnăvit deja șapte persoane dintr-o mie. De mâine vor putea ieși din casă doar cei care au motive bine întemeiate și o declarație pe propria răspundere.
Comitetul pentru Situații de Urgență Ialomița propune carantinarea orașului Slobozia
Comitetul pentru Situații de Urgență Ialomița a propus, miercuri, în ședință, carantinarea orașului Slobozia, începând de joi, de la ora 12.00, pentru o perioadă de 14 zile, din cauza creșterii numărului de infectări cu SARS-CoV-2.
Explozie într-un bloc cu patru etaje din Slobozia. Două persoane, duse la spital
Pompierii din Ialomița au intervenit duminică la un bloc din localitatea Slobozia, unde s-a produs o explozie într-un apartament situat la etajul unu. Două persoane au fost transportate la spital.
- 1
- 2

