Nu sunt probleme în sistemul energetic naţional, nu anticipăm probleme în sistemul energetic naţional în zilele următoare, cu atât mai puţin în ziua alegerilor şi nu există un risc de blackout în România.
Comandamentul pentru energie s-a întrunit la Palatul Victoria, sub coordonarea premierului Marcel Ciolacu. Acest pas vine după discuțiile din spațiul public privind consumul de energie.
19 July 2024, 06:25 (actualizat 19 July 2024, 12:30)
România are nevoie în prezent de energia produsă în bandă şi va avea nevoie şi în viitor şi afirm cu tărie că sistemul energetic naţional a fost, este şi va rămâne stabil, a declarat, joi, ministrul Energiei, Virgil Popescu.