Șieuț
Autoritățile din Bistrița-Năsăud au reintrodus restricții în două localități unde a crescut numărul infectărilor cu noul coronavirus. Este prima decizie de acest fel după redeschiderea restaurantelor și cafenelelor.
Incendiu în Bistrița-Năsăud: Patru gospodării au ars din temelii. Opt oameni au rămas pe drumuri
Noapte de foc în Bistrița Năsăud. Patru gospodării au fost cuprinse de flăcări în localitatea Șieuț. Două persoane au suferit atacuri de panică. Pompierii s-au luptat cu focul mai bine de patru ore.

