Ungaria şi Serbia au semnat un nou acord de control al frontierei
Ministrul de interne ungar, Sandor Pinter, şi omologul său sârb, Ivica Dacic, au semnat miercuri la Roszke, în sudul Ungariei, un nou acord de control al frontierei între cele două ţări, informează MTI, potrivit Agerpres.
22 October 2025, 21:14 (actualizat 22 October 2025, 21:31)