Ungaria şi Serbia au semnat un nou acord de control al frontierei

Ministrul de interne ungar, Sandor Pinter, şi omologul său sârb, Ivica Dacic, au semnat miercuri la Roszke, în sudul Ungariei, un nou acord de control al frontierei între cele două ţări, informează MTI, potrivit Agerpres.

Ciocniri între manifestanţi anticorupţie şi poliţie, în Serbia Doi adolescenţi, răniţi. Ministrul de Interne neagă

Poliţia din Serbia a intervenit în forţă pentru a dispersa demonstraţiile oamenilor nemulţumiţi de guvernul lor. Forţele de ordine au folosit grenade lacrimogene pentru a-i alunga pe manifestanţi de pe străzile din Belgrad. Potrivit presei locale, poliţiştii au dat dovada de brutalitate şi au rănit doi adolescenţi, informaţii negate de ministrul de interne al Serbiei. Vă avertizăm că urmează imagini şi informaţii cu impact emoţional.

Ultima Oră

Cele mai citite