Conducerea Spitalului Universitar de Urgenţă Militar Central "Dr. Carol Davila" afirmă că, în paralel cu ancheta penală care se desfăşoară de organele abilitate, a dispus o cercetare administrativă internă în cazul asistentului care ar fi sedat trei paciente.