Două grădinițe de stat din Sectorul 4 au fost amendate cu cate 10.000 lei. Inspectorii DSP și Protecția Consumatorilor au făcut o razie și au stabilit că spațiile sunt neconforme pentru cei peste 400 de copii. Dormitorul este același cu locul în care micuții mănâncă, iar spațiul de joacă este același cu al locatarilor din imobilul în care cele două grădinițe își au sediile. Deocamdată, copiii vor merge la grădiniță în același loc, pentru că primăria așteaptă o decizie a instanței.
Primarul Sectorului 4, Daniel Băluță, a decis demararea procedurilor pentru organizarea unui referendum local în Sectorul 4 privind construcția stației de distrugere a deșeurilor municipale, anunță Primăria Sectorului 4, într-un comunicat de presă.
Scandal între câțiva comercianți din piața Berceni-Oltenița și Primăria sectorului 4. Autoritatea locală vrea să demoleze câteva chioșcuri amplasate pe domeniul public, pentru lărgirea șoselei și crearea de locuri de parcare.
Primăria Sectorului 4 al Capitalei a decretat, joi, stare de alertă în toată zona aflată în administrare ca urmare a sistării contractului de salubritate cu REBU, compania care colecta deşeul menajer şi îl transporta la groapa de gunoi. Compania de salubrizare dă vina pe primăria sectorului 4.