Fostul președinte al Societății Române de Anestezie și Terapie Intensivă, în prezent prim-vicepreședinte, medicul Dorel Săndesc a explicat la Tema Zilei ce este noradrenalina, medicamentul administrat pacienților de la Spitalul Sfântul Pantelimon.
Au fost decese care nu puteau fi evitate. Este prima concluzie a anchetei interne declanşate la Spitalul Sfântul Pantelimon din Capitală, după ce o asistentă a acuzat că în doar 4 zile au murit 20 de pacienţi, dintre care 17 în Secţia de Anestezie şi Terapie Intensivă.
12 April 2024, 10:41 (actualizat 12 April 2024, 19:48)