Intervenție la o stație GPL din sectorul 3. Prefectul Capitalei: Au existat scurgeri de la o supapă de supraplin, dar au fost oprite. Reprezentații ISU au spus că nu existat pericol de incendiu sau explozie

Alertă în sectorul trei din Capitală sâmbătă seara, din cauza unei stații GPL, închisă acum trei zile după un control. Au fost scăpări de gaze la un robinet și au fost evacuați toți oamenii de pe o raza de 100 m până la remedierea situației, inclusiv o sală de sport în care se desfășura un meci. Angajații ISU au ajuns la timp cât să nu avem un nou caz Crevedia, după exact o săptămână. La fața locului sunt două autospeciale de stingere.

Explozie într-un apartament din Pitești

O explozie s-a produs într-un apartament situat la parterul unui bloc din Pitești. Proprietara, o femeie de 69 de ani, a ajuns la spital, iar o altă femeie a primit îngrijiri după ce a suferit un atac de panică.

Ultima Oră

Cele mai citite