scopuri medicale
Canabisul ar putea ușura suferința multor bolnavi dacă și autoritățile din România vor legaliza consumul, în scop medicinal. Ministrul de Finanțe a anunțat că există discuții între specialiști, dar pacienții care ar avea nevoie de astfel de tratamente, care se aplică deja în multe alte țări din Europa și America, spun că nu mai au timp.
Canabisul ar putea fi legalizat în scop medicinal. Eugen Teodorovici: "Este o cale de a diminua suferinţele bolnavilor în fază terminală"
Canabisul ar putea fi legalizat în scop medicinal, a anunţat astăzi ministrul Finanţelor, Eugen Teodorovici.

