scoli teste saliva
Elevii și profesorii intră, de astăzi, în școli, după ce se vor testa de COVID. Testele de salivă au fost repartizate şi se vor face două ori pe săptămână, luni și joi, la scoală sau acasă.
Începe testarea elevilor și a profesorilor. Nemulțumiri și solicitări pentru o procedură mai riguroasă
De luni, toți elevii și profesorii se vor testa de COVID de două ori pe săptămână, la școală sau acasă. Primele teste de salivă au ajuns deja în școli și la părinți. Chiar dacă nu toți sunt de acord cu ele, toată lumea va trebui să anunțe dacă rezultatul este pozitiv. Ministerului Educației face apel la responsabilitate și le cere tuturor să ia în serios această testare.

