sate fără medici
În sute de localităţi, oamenii riscă să moară cu zile, pentru că dispensarele au dispărut, iar doctorii au plecat la oraşe sau în străinătate. Aşa că, cine are nevoie de consultaţii sau de prescrierea unui tratament trebuie să meargă zeci de kilometri până la un cabinet medical.

