Grădina zoologică din Piatra Neamț va fi desființată din luna august, după ce a avut loc o consultare a cetățenilor orașului în această privință. În acest spațiu trăiesc peste 150 de animale sălbatice, în cuști special amenajate. Nu îndeplinesc însă în totalitate normele privind creșterea animalelor sălbatice în captivitate. Locul va fi transformat în grădina publică.