Voluntarii au scos peste 5 tone de deșeuri din albia pârâului Pruniș din județul Cluj. Autoritățile locale au refuzat să se implice

Peste 5 tone de deșeuri au fost strânse din albia pârâului Pruniș din județul Cluj. Voluntarii au muncit mai bine de trei ore să cureţe zona. La acțiune au luat parte și copii, bucuroşi să ia parte la muncă în aer liber. Aceștia își doresc ca natura să rămână curată pentru a se putea bucura de si ei, dar și următoarele generații. Cu toate că au fost invitate, autoritățile locale au refuzat să se implice. Sacii de gunoi au fost transportați de o companie de salubritate, iar costurile vor fi plătite cu bani strânși din donații.

Ultima Oră

Cele mai citite