salubritate
Primarul general, Gabriela Firea, s-a arătat nemulţumită de felul în care arată Bucureştiul aşa că le-a cerut angajaţilor de la Salubritate să intervină în forţă. Asta cu atât mai mult cu cât ninsori se anunţă şi la noapte.
Noile taxe pentru deşeuri au umplut Orşova de gunoaie. Firma de salubritate nu s-a înţeles cu primăria la preţ
Orşova s-a transfomat în oraşul gunoaielor. De aproape două săptămâni, firma de salubritate n-a mai colectat deşeurile menajere. Reprezentanţii societăţii nu s-au înţeles cu primăria la preţul pentru acest serviciu. Pentru că de la 1 ianuarie trebuie să plătească o nouă taxă pentru deşeurile depozitate la groapa de gunoi, unele firme de colectare vor să acopere diferenţa prin majorarea tarifelor.

