Noile taxe pentru deşeuri au umplut Orşova de gunoaie. Firma de salubritate nu s-a înţeles cu primăria la preţ

Orşova s-a transfomat în oraşul gunoaielor. De aproape două săptămâni, firma de salubritate n-a mai colectat deşeurile menajere. Reprezentanţii societăţii nu s-au înţeles cu primăria la preţul pentru acest serviciu. Pentru că de la 1 ianuarie trebuie să plătească o nouă taxă pentru deşeurile depozitate la groapa de gunoi, unele firme de colectare vor să acopere diferenţa prin majorarea tarifelor.

Ultima Oră

Cele mai citite