Negocieri pentru salariile personalului medical. Sindicaliștii Federației Solidaritatea Sanitară nu renunță la proteste

Se caută în continuare soluții pentru ca salariile angajaților din Sănătate să crească cu 20%, așa cum cer unii dintre sindicaliști. La negocierile cu Guvernul, aceștia nu au primit răspunsul așteptat: salariul de bază va crește doar cu 15 procente, iar majorarea se va face în două tranșe și nu toți angajații vor primi același procent.

Ultima Oră

Cele mai citite