romanii se intorc acasa
Aglomerație în aeroporturi și vămi. Românii care muncesc în străinătate s-au întors în țară să fie alături de cei dragi, de Crăciun și de Revelion. Au venit cu bagaje pline de cadouri și cu speranța că într-o zi vor putea rămâne acasă, nu doar de sărbători.
Vin acasă pentru sărbătorile de Paște. Aproape patru milioane de români muncesc în afara granițelor țării
Emoție și bucurie, asta se citește pe chipurile românilor care muncesc în străinătate și care vin acasă de sărbători. Cu mașina sau cu avionul, cu toții își vor petrece concediul de câteva zile alături de cei dragi. Venirea lor e o gură de oxigen pentru economie. Emoție și multa bucurie pe cel mai mare aeroport al țării, Henri Coanda. Mii de români care trăiesc în străinătate se întorc acasă pentru a sărbatori Paștele alături de cei dragi.

